Ucu Takılı Anten Kablosu

Ucu Takılı Anten Kablosu

Ucu takılı anten kablosu, televizyonlarımızın uydu sinyalini alabildiği koaksiyel kablolardır. Sert olan iç kısım ve saçaklı olan dış kısımdan oluşmaktadır. Çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. Uydu alıcı çanak antenden doğruca uydu alıcısına, uydu alıcı çanak antenden dağıtıcı uydu santraline, duvardaki uydu prizinden uydu alıcısına bağlanarak kullanılabilir.
Ucu takılı anten kablosu uydu sinyalini iyi iletmeli ve görüntüde kesilme yapmamalıdır. Aksi takdirde gidip gelen, karelenen ve karıncalanan bir görüntü elde edersiniz. Bu sebepten dolayı çanak anten kablosunun kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

Ucu Takılı Anten Kablosu

Uydu alıcılarda sinyal seviyesinin %60 üzerinde olması yeterlidir. Ancak bundan daha düşük sinyal seviyesi bozulma ve karıncalanma yapacaktır. Bu sebepten dolayı çanak antenin iyi ayarlanmış olması gerekmektedir. Yani uyduya tam odaklama sağlamalıdır. 50 metreden daha uzun metrajlarda uydu kablosunun güçlendirici cihazlarla kullanılması gerekebilir.

Ucu Takılı Anten Kablosu

1 metreden 50 metreye kadar tek parça şeklinde kullanılabilir. Uçları iki tip farklı f konektör ile bağlanmaktadır. Bunlardan bir tanesi vidalı f konektördür. Kablonun ucuna vidalayarak takılır. Bir diğeri ise pense ile sıkmalı f konektördür. Bildiğiniz üzere digitürk kabloları bu şekilde bağlanmıştır. Pense ile sıkıldığından diğer kablo uçları gibi kolayca çıkmaz. Vidalı f konektörler çıkarılıp geri takılabildiği gibi pense ile sıkmalı uçlar ise tekrar takılmaz. Sıkmalı uçlar kendiliğinden gevşeme ve çıkma yapmaz. Bu sebepten dolayı kabloda kısa devre yapmaz, görüntü kaybı yaşatmaz.

Ürün güvenliği

Uydu alıcınızda kullanacağınız kablonun uydu alıcınızın güvenliği için kaliteli kullanılması önemlidir. Bir çok müşterinin uydu kablosunu kendi bağlamaya çalışması sonucu iç ve dış kablonun birbirine teması sebebiyle uydu alıcıda kısa devre meydana getirdiği ve bu işlemden dolayı uydu alıcıda kalıcı ve geçici arızaların meydana geldiği görülmüştür. Bundan dolayı eve servis çağırılması ve servis ücreti ödenmesi, mevcut cihazın arızalanarak yeni cihaz alınmak zorunda kalınması gibi durumlar oluşabilmektedir.

Ürün Çeşitliliği

Bildiğiniz üzere birçok kişi bu ürünü satmaktadır. Özensiz yapılan ve kalitesiz ürünler piyasada daha ucuza satılmaktadır. Bu kabloları satın alırken iki kere düşünmek gerekmektedir. Ne yazık ki piyasada büyük bir ürün kirliliği mevcuttur. Bir satıcının 3 lira kar yapmak için sattığı ürünün karşıdaki müşteriye nasıl bir zarar vereceğini düşünmeden satması ne yazık ki bu sektörde kanayan bir yaradır. Ürünleri temin ederken fiyattan ziyade ürünün kalitesinin daha önce alışveriş yapmış kişiler tarafından puanlandırılmış olmasına, yorumlarına ve alacağınız firmaya sürekli ulaşıp ulaşamadığınızı dikkate alınız.

Bu bilgiler ışığında ürünü aşağıdaki satıcılardan güvenle alabilirsiniz.

N11 Mağazası:

https://urun.n11.com/uydu-ekipman-ve-malzeme/rg6-u6-fiyatlari-4k-full-hd-2-yil-garantili-P270388883

Morbere Mağazası:

https://www.morbere.com/urun/full-hd-tak-kullan-uydu-kablosu/

Paylaş

Bir cevap yazın


Contact PersonWhatsApp Destek