Powerbank Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Powerbank, yani türkçe olarak düşünürsek şarj bankası cep telefonu ve tabletlerimizi elektrik prizine bağlı kalmadan, çantamızda ya da cebimizde taşıyabildiğimiz güç hücreleridir. Bu sayede daha önceden şarj ettiğimiz power bank ile istediğimiz an ürünlerimizi şarj edebilmekteyiz. Power bank teknolojisi zamanında laptoplar için kullanılmayı denenmişti ancak laptoplar için kullanılabilecek power banklar laptopun neredeyse yarı fiyatına kadar çıkabilmekteydi. Bu pahalılığı nedeniyle kullanımı kolay olsa da edinmek oldukta zordu.

Günümüzde ise powerbanklar cep telefonları ve tabletler için kullanımı oldukça yaygınlaşan ürünlerden bir tanesi. Peki powerbank cep telefonumuzu nasıl şarj eder?

Power bank içindeki pil hücreleri cep telefonunuzun şarj aleti ile önceden doldurulur. Bu saklanan enerji power bank içinde muhafaza edilir. İhtiyaç duyulduğunda çantamızdan çıkararak cep telefonumuzu bağlayarak telefonumuzu şarj etmeye başlarız.

Bu cihazlar 5volt voltaj sağlamaktadır. Bu sayede de cep telefonumuz için yeterli akım sağlanmış olur.

Lakin genelde her cep telefonu kullanıcısının yaptığı bir hata vardır ki bu da cep telefonu şarj olurken “telefonu kullanmaya devam etmek“. Bu hatanın sonuçları şunlardır.

  • Şarj soketinin bozulması
  • Bataryanın bozulması
  • Şarj esnasında aşırı elektromanyetik alana maruz kalmak
  • Şarj aletinin bozulması

Tüm bunlar düşünüldüğünde cep telefonunun şarj edilirken kullanılması doğru değildir.

Doğru kullanım: Şarj tamamlanana kadar mümkünse telefonu kapatmak.

 

Tüm bunların ışığında powerbank alınırken nelere dikkat edilmelidir?

  1. Telefonunuzun bataryası için uygun mah değerinde powerbank seçmek: Örneğin 2300mah değerinde bir batarya için uygun power bank 10400mah değerindeki power banktır. Çünkü tam dolu bir powerbank telefonunuzu kapalı konumda iken yaklaşık olarak 4 kez şarj edecektir.
  2. Powerbank’ın dayanıklı olması gerekir: Düşme, çantada taşırken ezilme ve benzeri durumlara maruz kaldığında arıza yapmaması için seçim çok önemlidir.
  3. Çok ucuz bir ürün tercih edilmemelidir: Çünkü ucuz etin yahnisi yavan olur. Bir şey aşırı derecede ucuz ise kullanılan malzemenin de kalitesi düşüktür.
  4. Ürünün garantili olduğuna dikkat edilmelidir.
  5. Ürünü alırken ürünün faturalı olduğundan emin olunmalıdır: Garanti ancak fatura ile geçerli sayılacaktır.

Evet arkadaşlar bu yazımızdan yola çıkarak sizlere tavsiye edeceğimiz ürünümüz One Silver Power bank’tır. Güvenle alıp kullanabilirsiniz.Güvenli alışverişler dileriz…

https://www.morbere.com/urun/10400-mah-powerbank-one/

Paylaş


Contact PersonWhatsApp Destek