işlemci fanı montajı nasıl yapılır

işlemci Fanı Montajı Nasıl Yapılır

Bu Ürünü Paylaşabilirsiniz

işlemci Fanı Montajı Nasıl Yapılır, konulu videomuzla karşınızdayız.

işlemci Fanı Montajı ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

 • Montaja başlamadan önce tüm bileşenleri ayrı ayrı sıralamada dizin.
 • Tüm parçaların tam olduğundan emin olun
 • İşlemcinizin üzerini dikkatlice temizleyin
 • Termal macunu olması gerektiği şekilde düzgünce sürün
 • Fanı dikkatli şekilde yerleştirin
 • Fanın anakarta bağlantı soketini takın

işlemci Fanı Montajı ile İlgili Tüm Bilgileri Videodan Dikkatlice İzlediğinize Emin Olun

Uzun süredir bu tip işlemci fanlarını satmakta olduğumdan ve montajını yapmakta olduğumdan sizlere de bu videoyu çektim. Bilenlerin bilmeyenleri düşünerek yorumlarını buna göre yapmalarını rica ederim.

Ne de olsa youtube gibi mecralarda bizler bildiklerimizi paylaşmaktayız ve çok basit görünse de bazı işler bazı kişiler için o kadar basit olmayabilir. Bu sebeple biz de bilmeyenlerin işini kolaylaştırmak için çaba göstermekteyiz. Bu bağlamda emeğe saygınızı ve saygı çerçevesinde yorumlarınızı yapmanızı rica ederim.

Tabi ufak tefek de olsa aksaklıklarımız konusunda eleştirilerinizi de iletmekten çekinmeyiniz. Tabi kırıcı olmamak ve seviyeyi bozmamak kaydıyla.

Bu ve benzeri videolarımızın devamı için kanalımıza abone olabilir ve videolarımıza yorum ve beğeni bırakabilirsiniz. İşlemci Fanı

Siz değerli izleyenlerimizi tüm videolarımda yorumcu ve izleyici olarak görmek bizi çok mutlu eder.

Bu videoda gördüğümüz fan universal fandır. Hem intel işlemciler için hem de amd işlemciler için uygun bir üründür. Kullanabileceğiniz işlemci platformlarını aşağıda listeliyorum:

 1. 775 pin işlemciler
 2. 1150 pin işlemciler
 3. 1151 pin işlemciler
 4. 1155 pin işlemciler
 5. 1156 pin işlemciler
 6. AMD AM2 işlemciler
 7. AMD AM3 işlemciler
 8. AMD FX işlemciler
 9. AMD Ryzen işlemciler
 10. AMD AM4 işlemciler

işlemci Fanı Montajı Yaptıktan Sonra Kullanım ve Bakım Süreci

İşlemci fanı bir elektrik süpürgesi motoruna benzer şekilde çalışacaktır. Etrafta ve havada bulunan tozları ve toz zerrelerini çekerek hemen karşısındaki ızgaralara ve kendi üzerine yapıştıracaktır. Her bir fanın ortalama altı ay gibi bir sürede gözle görülür şekilde tozlanması mümkündür. Bu gibi durumlarda arızalardan korumak için altı aylık periyotlarda işlemci fanınızı hava kompresörü ile (tabi ki aşırı güçlü değil hafif bir rüzgar ile) üfletiniz ve tozlardan kurtarınız. Bunun için antistatik fırça ile de bu tozları atabilirsiniz. Fakat asla ve asla bu fırçalarla anakartınızı süpürmeyin. Anakartınızı statik elektriğe kurban etmeyin. Anakartınızı ya da fanınızı asla saç kurutma makinesi ve elektrik süpürgesi ile temizlemeye kalkışmayın. Bu anakartınıza statik elektrik atarak arızalanmasına sebep verecektir. Bu sebeple lütfen işlemleri yapmadan önce mutlaka bir danışacağınız birini ya da bir video bulun ve mutlaka danışın. Çok defa karşılaştığımız bir durumdur ki şahıs bilgisayarını elektrik süpürgesiyle temizlemeye kalkar ve sonuç olarak bilgisayarın anakartı yanar. Ya da işlemciyi söker ve altını temizlemek ister ve sonuç olarak ya anakartın pinleri kırılır ya da işlemcinin pinleri kırılır bu da büyük arızalara sebep verir. Bu yüzden ilginç şeyler denemeyin.

Videoyu Youtube Üzerinde İzlemek İçin: https://www.youtube.com/watch?v=WdYNx_Ru7rU

Daha Fazla Video İçin: https://www.morbere.com/blog

N11 Mağazamızdan Alışveriş İçin: https://n11.com/magaza/morbere

Trendyol Mağazamızdan Alışveriş İçin: https://www.trendyol.com/magaza/morbere-alisveris-dunyasi-m-112205?sst=0

Sayfa Başlığı: işlemci Fanı Montajı Nasıl Yapılır – Çözüm | MORBERE.COM

İŞLEMCİ FANI SİPARİŞ ETMEK İÇİN: 0545 574 42 03

Paylaş

Bir cevap yazın


Whatsapp