internetten Alışveriş Neden Yapılmalı?

internetten Alışveriş Neden Yapılmalı?

internetten alışveriş yapmak çok zevkli ve artık çağın getirdiği yeniliklerle çok da verimli.

Oturduğunuz yerden mağaza mağaza gezip istediğiniz “milyonlarca” ürüne bir kaç tıkla ulaşabiliyorsunuz. Üstelik almak istediğiniz ürünlerin fiyat listesi önünüze akıyor. Bu sayede aynı ürünü çok daha ucuza, tabiri caizse kazık yemeden alıyorsunuz.

Gelelim güven meselesine!

İnternetten alışveriş yaparken alışveriş yapacağınız yere nasıl güveneceksiniz?

Sorunuzun cevabı çok basit.

İnternetten alışveriş yaparken karşınızdaki firmayı bir kaç noktada inceleyebilirsiniz.

  • Firmanın internet sitesi dışında satış yaptığı gerçek bir adres var mı?

Burada çok önemli bir detay var. Günümüzde güvenilmeyen bir çok siteden satış yapıyoruz diye insanlar kandırılmakta. Fakat resmi bir sitenin gerçekten güvenli olup olmadığını şuradan anlayabiliriz:

Sitenin adres kısmında baş tarafta yeşil bir ibare ile güvenli olup olmadığını belgeleyen sertifikanın görüntülenmesi. Bunu sahte bir şekilde oraya yerleştirmek mümkün değildir.

  • Firmanın gerçekten güvenilir bir alt yapısı var mı?

Firmanın ödeme alt yapısı önemlidir.iyzicogibi güvenli ödeme kanallarına dikkat ediniz. Örneğin bizim sitemizde iyzico alt yapısı vardır. Bu ödeme yönteminde kartınızdan yapacağınız ödeme güvenlik açısından kendi bankanıza yönlendirilir ve alışverişiniz cep telefonu ile SMS doğrulaması gerektirir. Kart bilgileriniz kesinlikle saklanmaz.

  • Firma resmi olarak satış yapıp fatura kesiyor mu?

Tarafınıza gönderilen satın aldığınız ürün paketinde teslim almadan önce fatura olup olmadığını kontrol ediniz. Ürünü teslim aldınız. Paketi kargocu gözetiminde açınız. Herhangi bir kırık var mı, eksik var mı kontrol ediniz ve kargocuya bunu not aldırınız. Kargocu beklemek istemezse ısrarcı olunuz. Aksi takdirde ürünü teslim almayınız.

  • Firmanın başka satış kanallarında ürünleri var mı?

Firmanın gittigidiyor, n11, hepsiburada gibi satış kanallarını takip edin. Bu sayede sattığı ürünlerin yorumlarına ulaşabilir ve ürünlerin sağlamlığı ve kalitesi hakkında gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

  • Firmaya gerektiğinde telefon ile ulaşabiliyor muyum?

Firmayı alışveriş yapmadan önce telefonla arayarak güven alabilirsiniz.

  • Ürün gönderimi nereden yapılıyor?

Ürünlerin nereden gönderildiğini sitenin iletişim kısmından görebilirsiniz.

Eğer iletişim sayfasında adres ve telefon bilgisi görünmüyorsa kesinlikle alışveriş yapmayınız.

 

Not: Hepsiburada, N11 ve Gittigidiyor üzerinde satış yapan firmalar resmi olarak açılışa sahip olan firmalar olmak zorundadır. Resmi olarak satış yetkisi olmayan kimselerin internetten satış yapması yasal değildir. Satılan her ürün için fatura gönderimi yapılmak zorundadır. Haklarınızı aramaktan çekinmeyin…

 

Gelelim internetten alışveriş nasıl eğlenceli olur?

Alışveriş yapacağınız sitenin twitter, facebook ve instagram sayfalarını takip edin. Güncel kampanyaları takip edin. Bu sayede hem eğlenecek hem de fırsatlardan faydalanacaksınız.

Hediyeli ürünler, indirim çekleri ve ilginç ürünler sayesinde alışveriş yaparken hem eğlenebilir hem de kazançlı çıkabilirsiniz.

 

  • Geri para iadesi nedir?

14 Gün içinde aldığınız üründen memnun kalmazsanız geri iade edebilirsiniz. Size arızalı, kusurlu, belirtilenden farklı ürün gönderildiyse iade etmekten çekinmeyin. Bu kanuni hakkınızdır.

 

internetten Alışverişle ilgili tüyolar için bizi takip etmeye devam edin…

Paylaş


Contact PersonWhatsApp Destek