Hazır Kamera Kablosu

10 Metre Hazır Kamera Kablosu

Hazır Kamera Kablosu

Hazır Kamera Kablosu, sizin kamera sisteminize uygun şekilde hazırlanmış iki ucu hazır güvenlik kamerası kablosudur.

Hazır Kamera Kablosu

Hazır Kamera Kablosu

Güvenlik kameralarınızın kayıt cihazı ile arasındaki bağlantıyı sağlamak amacı ile üretilmiş olan hazır kamera kablosudur. Bu kablo sayesinde kolayca kamera montajınızı yapabilirsiniz.

Kablomuzun iki tarafı presli bağlantı ile bağlı bir kısmı kameraya diğer kısmı kayıt cihazına göredir.

Görseldeki ürün birebir gönderilmektedir. Ürünün yanında trafodan kabloya bağlantı yapabileceğiniz power kablosu gönderilmektedir.

Hazır Kamera Kablosu ile yapılacak olan uygulamanızın kalitesi açısından ürününüzün ya da kameranızın sorun teşkil etmemesini sağlanacaktır.

Ucuz çin malı kablolarla karıştırılmamalıdır.


Hazır kamera kablosu güvenlik kamerası uygulamalarınız için zahmetsizce kablonuzun çekilmesi içindir. Bu ürün sayesinde uzun uğraşlarla kamera kablosu bağlamak zorunda kalmadığınız gibi ilerleyen dönemlerde kullanım esnasında kablo ile bnc arasındaki bağlantıda sorun yaşamanız ve kısa devreler oluşması önlenecektir.

Güvenlik kamerası montajı esnasında profesyonel ya da amatör kullanım için uygundur. Doğrudan kamera ile kayıt cihazı arasına bağlanacaktır.

Kablo Teknik Özellikleri

Türü: 2+1 (2 adet voltaj taşıyan 0.22mm kablo kırmızı ve siyah + 1 Adet görüntü taşıyıcı Coaxiel kablo)

Kesit: 2×0,22 mm

Hazır Kamera Kablosu Kullanım Koşulları

Kabloyu güvenlik kamerası ile kayıt cihazı arasında kullanacak olmanız durumunda elinizde mevcut 1 adet kamera ve kayıt cihazı için gereklidir. Güvenlik kamerası kurulumunda gerekli olan bazı cihazlar başlıca aşağıda belirtilmiştir:

Güvenlik kamerası

Kayıt cihazı

Kayıt için harddisk

Kamera için güç kaynağı (minimum 12 volt 3 amper)

Görüntü izlemek için monitör.

Bu kablo haricinde diğer cihazların temini için de tarafımıza ulaşabilmektesiniz. Temin için gerekli yardımda bulunulacaktır.

Güvenlik Kamerası Kablo Montajı

Kabloyu kamera ile kayıt cihazı arasına gerekli yerlerden geçerek, dişi olan power girişi kayıt cihazı tarafına gelecek şekilde döşeyiniz. Ardından kayıt cihazı kısmında dişi power girişine 12 volt adaptörden giriş yapınız. Kayıt cihazı kısmındaki bnc konnektörü kayıt cihazının video kanallarından birine takınız. Kamera tarafına geçtiğinizde kablo üzerindeki erkek power jakını kameranızın girişine bağlayınız. Diğer bnc konnektörü kameranın bnc konnektörü ile birleştiriniz.

Bu Kablonun Kullanılamayacağı Yerler

IP Kamera montajında kullanılmaz.

4+1 Kablonun kullanılacağı mikrofonlu uygulamalar.

 

Güvenlik kamerası neden gereklidir?

Güvenlik kamerası günümüz teknolojisinin en önemli cihazlarındandır. Suçla mücadele ve suçu önleme açısından çok önemli bir yer tutmaktadır. Hem caydırıcı önlem olarak kullanılabilir hem de işlenen suçun faillerini bulmak ve olayı çözümlemek için kullanılır. Piyasada çok ucuz fiyatlarla kamera görünümlü caydırıcı cihazlar görülmektedir. Bunların sahte olduklarını bizlerin bildiği gibi suçlular da bilmektedir. Çünkü hem görsel olarak hem de işlevsel olarak sahte olduğu aşırı derecede bellidir. Bu tarz cihazların internette de caydırı kamera adıyla satıldığını düşünürsek zaten ürünün sahteliği ayan beyan ortada olacaktır. Bu sebepten bu ürünlerin kullanımı kesinlikle önerilemez.

Teknolojinin varlığını kullanırken akılcı çözümler üretmek gerekmektedir. Sahte kamera yerine gerçek kamera kullanımını tercih etmelisiniz.

Güvenlik kamerası kullanım alanları

Güvenlik kamerası açık ve kapalı alanlarda güvenlik sağlamak, bilgi almak, görüntü kaydı yapmak ve benzeri bir çok ortamda kullanılabilmektedir. Bu ortamlara göre de farklı kamera çeşitleri bulunmaktadır. Bu kameralardan bazıları:

Dome Kamera: İç mekan kullanımları içindir. 30 Metrekareden küçük alanlar için kullanımı uygundur. Depolar, sınıflar, koridorlar, soğuk hava depoları, toplantı salonları, avm koridorları için uygundur.

Bullet Kamera: Dış mekan kullanımı içindir. Kamera lens özelliği ve açıklığına göre 30 ila 100 metrekare alan için kullanılabilmektedir.

Speed Dome Kamera: Zoom, dönüş özellikleri ile ptz kontrolü yapılarak istenen tarafın izlenebildiği 360 derece görüntü izleyebilme özelliğine sahiptir. Yer yer hava durumuna göre 500 metre mesafeye kadar zoom ile izleme yapılabilir. Yüz tanıma, plaka tanıma gibi özelliklere sahip olabilir.

360 Derece Tavan Kamerası: Bir odanın merkezine konarak odanın her tarafını aynı anda görüntüleyebilen iç mekan kameradır.

Gizli Kamera: Art niyetli kişiler tarafından kullanılır. Çeşitli şekillerde ve aygıt görünümünde kameralardır. Bunları anlayabilmemiz ne yazık ki çok zordur. Yine de bir kaç kontrol şeklini aşağıda size listeleyeceğiz.

Gizli kamera varsa nasıl anlarım

Günümüzde teknolojinin gelişmesi büyük sorunları da kolaylıkları ile birlikte getirebilmekte. Eğer bir soyunma kabininde gizli kamera olup olmadığını anlamak istersek ne yapmalıyız?

Soyunma odasında ya da tuvaletlerde ilk önce lambaya bakılır. Lamba üzerinde normal bir lambadan farklı görüntü var ise burada dikkatli olunmalıdır. Ampul şeklinde gizli kameralar bulunmaktadır.

Yine soyunma odasında veya tuvalette kabinde tam üstünüzde yangın sensörü var ise buralarda dikkatli olunmalıdır. Yangın sensörü şeklinde kameralar bulunmaktadır.

Aynalarda gizli kamera olma ihtimaline karşı denetleme: Aynaya parmağınızla dokunun. Parmağınızla aynadaki yansıma arasında belli bir boşluk varsa ayna sadece sizin tarafınızdan görünür. Arkası kapalıdır. Parmağınız ile ayna görüntüsü birbirine yapışıyorsa bu ayna çift taraflıdır. İzleniyor olabilirsiniz.

Otel odaları umumi banyolar ve benzeri ortamlar içinde aynı şekilde kontrol sağlayabilirsiniz.

Bu kameraların kullanılması yasak olmasına karşın ne yazık ki satışına belli net bir yasak konmamıştır.

Güvenlik kamerası kullanılması elzem yerler

Bankalarda güvenlik kamerası kullanımı gereklidir.

Marketlerde güvenlik kamerası kullanımı gereklidir.

İş yerinde güvenlik kamerası kullanımı gereklidir.

AVM ve İstasyonlarda güvenlik kamerası kullanımı gereklidir.

Güvenlik kamerası bulunmaması gereken yerler

Umuma açık kişisel temizlik ve giyim için ayrılmış kişisel ortamlar

Tuvalet ve banyolar

Şahsi ve aile kullanımı için evlerin içi

Kısacası kişisel gizliliğin gerektiği durumlarda güvenlik kamerası kullanılması kesinlikle uygun değildir.

Bu tarz ortamlarda güvenlik kamerası bulunmamalıdır. Bazı ailelerin çocuk bakımı için evde güvenlik kamerası bulundurduğu aşikar ve gerekli olabilir. Bu kameraların internetten izlemeye açık olması tavsiye edilmemektedir. Eğer kullanılması elzemse bu ortamda dikkatli davranılması gerekmektedir. Gerekli güvenlik önlemleri alınmadığında yetkisiz kişiler tarafından bu ortamlar izlenebilir ya da dinlenebilir. Bu durumu göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

Sizler için hazırladığımız ürün portföyü içinde güvenlik kamerası için gerekli malzemeler bulunmaktadır. İhtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

Gizli kamera ve türevi kamera cihazları tarafımızdan sağlanmamaktadır. Bazı müşterilerimiz bu konuda bize ulaşarak gizli kamera tarzı cihazlarımızın bulunup bulunmadığını sormaktadırlar. Bu tarz cihazlar ürün portföyümüzde kesinlikle bulunmamıştır ve bulunmayacaktır. Bu konularda bize talep iletmeyiniz.

Bunun dışındaki kamera malzemeleri ve ihtiyaçlarınız için bize ulaşınız.

N11 Mağazamız:http://n11.com/magaza/morbere

İhtiyaç Duyulan Metrajlarda Alım Yapmak İçin: https://www.morbere.com/urun-etiketi/hazir-kamera-kablosu/

Paylaş

Bir cevap yazın


Contact PersonWhatsApp Destek