Doğru Ürün, Doğru Fiyat ve E-Ticaret

Doğru Ürün, Doğru Fiyat ve E-Ticaret

Her birimizin şahsi ihtiyaçları ve ihtiyacı olmasa da almak istediği şeyler vardır.

Örneğin bir oyuncağı ele alalım.

Çok istediğiniz bir oyuncağı internetten araştırdınız ve satın almak istediniz. Doğru siteyi, doğru fiyatı ve doğru ürünü buldunuz.

Geriye sadece maddiyatınızı kontrol edip ödeme yönteminizi seçmek ve ürünü satın almak kalıyor.

Keyifle alışverişinizi yaptınız. Heyecanla beklediniz. Ürün elinize ulaştı.

İlk dikkat ettiğiniz husus ürün elinize ne kadar sürede ulaştı?

Her alıcı ürünün ertesi gün elinde olmasını ister. Bu sebeple ürünün gönderim süresi söz verildiği gibi zamanında yapılmalıdır ki müşteri mutlu olsun.

Ürün elinize geçtikten sonra ilk önce ürünün sağlam bir şekilde gelmesi için doğru paketleme yapılıp yapılmadığıdır. Ürünü kontrol edersiniz. Ürün doğru ürün mü? Ürün tam ve sağlam mı? Ürün faturası ürünle birlikte gönderildi mi?

Bu kontrolleri kargo firmasının elemanı nezdinde kontrol etmeniz gereklidir. Asla unutmayın ki kargo görevlisi siz ürünü kontrol ederken size eşlik etmesini istediğinizde size eşlik etmek zorundadır. Eğer kargo görevlisi ürünü kontrol etmenize izin vermeyecekse ürünü teslim almayınız.

Ürünü kontrol ettiğinizde bir aksilik yoksa artık istediğiniz ürüne sahipsiniz demektir.

Buraya kadar herşey doğru. Bir de yanlış olabilecek durumlara bakalım.

Ürünü teslim aldınız. Ürünü kullandınız. Ürünü geri iade etmek istediniz. Ürünü size geldiği ambalaj ve size geldiği gibi faturalı olarak iade etmeniz gerekmektedir.

Ürünü ambalajı yırtık, faturası eksik ve yıpratılmış şekilde iade edemeyeceğinizi bilmelisiniz.

Satıcının size ürünü eksiksiz ve faturalı göndermek zorunda olduğu kadar sizin de üründen memnun kalmadığınızda ürünü aldığınız şekilde geri iade etmeniz bir saygı göstergesidir.

Bizler sizlere en iyi hizmeti vermek üzere çaba göstermekteyiz. Ürünler konusunda sorun yaşamamanız için elimizden geleni daima yapmaktayız. Ancak ürün iade sürecinde gönderdiğimiz ürünlerin poşete atılıp gönderilmesi, faturalarının yırtılıp atılması, ürünün bir daha kullanılamayacak/satılamayacak şekilde geri gönderilmesi, anlaşmasız kargo firması ile geri gönderilmesi durumunda iadenin yapılamayacağı ve hiç bir satıcının da bu şekilde ürün iadesi kabul etmeyeceğine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Siz saygı değer müşterilerimizden gerekli hassasiyeti göstermesini rica eder iyi alışverişler dileriz.

Paylaş


Contact PersonWhatsApp Destek